Test
dandruff-treatment

Jak pozbyć się łupieżu domowe sposoby

Jak usunąć łupież? nie należy do przyjemnych dolegliwości i często nawet, jeżeli stosujemy odpowiednie szampony i odżywki do włosów powraca, jak bumerang, co sprawia, że skutecznie obniża nasze poczucie własnej wartości. Białe płatki osiadające na ubraniu i włosach sprawiają, że czujemy się niezręcznie i często ograniczamy nasze kontakty z innymi do minimum.

Jak pozbyć się łupieżu domowym sposobem

Całe szczęście istnieje szereg skutecznych i domowych sposobów na łupież, ale musimy pamiętać, że w przypadku np. zakażenia skóry głowy drożdżakami nie obejdzie się bez odpowiedniej kuracji dermatologicznej. Jeżeli domowe sposoby będą na dłuższą metę nieskuteczne koniecznie musimy poszukać pomocy u dermatologa, który przepisze nam odpowiednie leki, aby zwalczyć m.in. bytujące na skórze głowy grzyby.

Jak się pozbyć łupieżu domowe sposoby

W domowym zwalczaniu łupieżu pomogą nam:

  • Ziołowe płukanki – wywary ze skrzypu polnego, rumianku, pokrzywy, kory wierzby oraz nagietka od dziesięcioleci stanowią doskonałą broń do walki z łupieżem. Przygotowany wywar ze świeżych ziół lub mieszanek w torebkach stosujemy, jako płukankę po myciu włosów.

  • Oliwa z oliwek – pomaga normalizować nawilżenie skóry głowy i skutecznie likwiduje łupież. Po myciu włosów należy w skórę wmasować ok. 3 łyżek oliwy z oliwek, pozostawić na 15 minut i następnie spłukać ciepłą wodą i umyć włosy delikatnym szamponem.

  • Ocet – zabija grzyby chorobotwórcze bytujące na naszej skórze. Po myciu włosów należy je spłukać roztworem przygotowanym z ½ litra letniej wody i 2 łyżek octu. Maseczka z żółtka i oleju rycynowego – żółtko mieszamy z kilkoma kroplami olejku rycynowego, wmasowujemy w skórę głowy, którą następnie owijamy folią i ręcznikiem, aby utrzymać ciepło. Po 45 minutach zmywamy maseczkę delikatnym szamponem i dokładnie spłukujemy włosy ciepłą wodą.

  • Jogurt naturalny – stanowi źródło odżywczych i nawilżających substancji, które aktywnie nawilżają przesuszoną skórę głowy. Jogurt naturalny bez cukru stosujemy, jako maseczkę na mokre włosy, owijamy głowę folią i ręcznikiem, po 45 minutach spłukujemy letnią wodą.

  • Sok z cytryny – normalizuje pracę gruczołów łojowych i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum. Sok z jednej cytryny należy dodać do litra ciepłej, przegotowanej wody i płukać roztworem włosy po każdym myciu.

Naturalne sposoby na łupież

Należy pamiętać, że częstą przyczyną łupieżu jest płukanie włosów zbyt gorącą wodą i stosowanie niewłaściwych kosmetyków myjących oraz pielęgnacyjnych. Łupież jest w tym przypadku reakcją skóry głowy na zbytnie przesuszenie lub drażniące kosmetyki i znika po ich odstawieniu.

Aby efektywnie walczyć z łupieżem najlepiej spróbować odnaleźć jego przyczynę. Czasami możemy łatwo zaobserwować, kiedy łupież nawraca np. gdy stosujemy więcej kosmetyków do stylizacji, zbyt często farbujemy włosy lub niedokładnie spłukujemy pianę z szamponu.

Wszystkie domowe sposoby na łupież wymagają systematycznego stosowania przynajmniej przez trzy tygodnie po codziennym myciu głowy. W przypadku, gdy domowe sposoby oraz stosowanie specjalistycznych szamponów nie pomaga pozbyć się dolegliwości, a skóra głowy dodatkowo zaczyna się przetłuszczać i swędzieć oraz obserwujemy nadmierne wypadanie włosów musimy szukać pomocy w gabinecie dermatologicznym i podjąć odpowiednie leczenie.

powiększenie penisa
bez skutków ubocznych
Odmień swoje
życie seksualne
Rozmiar
ma znaczenie Zobacz
wytrzymasz
ile chcesz