Test
lysie

Nadmierne wypadanie włosów przyczyny

Dlaczego włosy wypadają? Wypadające włosy nie zawsze są sygnałem alarmowym. Każdego dnia tracimy ok. 100 włosów, które „robią miejsce” nowym, jednak, jeżeli zauważyliśmy znaczne przerzedzenie się naszej fryzury i nadmierne wypadanie włosów warto znaleźć przyczynę problemu i jak najszybciej zaczęć mu przeciwdziałać.

Wypadanie włosów leki

Zdrowy włos jest mocny lśniący i zdobi nas swoim wyglądem, w praktyce jednak większość z kobiet i mężczyzn boryka się z różnorodnymi problemami włosów. Nadmierne wypadanie włosów może dotyczyć osób w każdym wieku, jeżeli posiadamy dodatkowo skłonności dziedziczne w tym kierunku typowy problem łysienia może pojawić się u nas znacznie szybciej.

Zapoznaj się także z tematem: Xtrasize czy Penilarge

Co powoduje wypadanie włosów

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Począwszy od niedoborów składników odżywczych spowodowanych np. złą dietą na schorzeniach włosów i skóry głowy skończywszy. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zaliczamy:

  • Stosowanie złej diety
  • Wahania hormonalne związane m.in. z okresem dojrzewania, ciążą i okresem przekwitania
  • Ogólne osłabienie organizmu
  • Choroby np. tarczycy
  • Nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne
  • Przyjmowanie niektórych leków
  • Silny stres

Silne wypadanie włosów

To najczęściej spotykane przyczyny chwilowych problemów z nadmiernym wypadaniem włosów, które zwykle znikają po wyeliminowaniu swojej przyczyny m.in. poprzez przyjmowanie suplementów witaminowych i wzmacniających włosy oraz np. odstawieniu leków odpowiedzialnych za taki stan czy wdrożenia prawidłowego leczenia w przypadku chorób układowych. Ze względu na charakter wypadania włosów możemy wyróżnić następujące przyczyny ich wypadania:

etapy lysienia

Przyczyny mechaniczne – będące wynikiem nieprawidłowego czesania i wyrywania włosów oraz ich uszkodzeń podczas stosowania spinek lub gumek do włosów. Mechaniczną przyczyną wypadania włosów jest również np. ich wycieranie w wyniku ciągłego spania na jednym boku, noszenia kasku budowlanego lub nerwowego drapania w obrębie głowy.

Dlaczego włosy wypadają garściami

Przyczyny toksykologiczne – zwykle związane z zatruciami metalami ciężkimi lub innymi substancjami chemicznymi (ten typ wypadania włosów występuje np. podczas chemioterapii).

Przyczyny chorobowe – związane z chorobami samych włosów, jak i innych układów, niewłaściwą dietą i niedożywieniem.

Nie związane z tematem: Czy rozmiar ma znaczenie

Włosy mi wypadają

Jednym z najczęściej spotykanych stanów nadmiernego wypadania włosów jest łysienie. Możemy mieć do czynienia z różnymi jego typami, które dotykają nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Łysienie występuje w dwóch postaciach – przejściowej i trwałej oraz może obejmować swym zakresem całą głowę lub poszczególne partie skóry.

Rodzaje łysienia

  • Łysienie androgenowe męskie – obejmuje początkowo okolice skroni i czoła oraz czubek głowy. Rozpoczyna się zwykle po 40 roku życia i związane jest ze spadkiem poziomu hormonów.
  • Łysienie androgenowe damskie – przypadłość nieco rzadsza niż łysienie męskie. Zwykle rozpoczyna się znacznie wcześniej, bo już ok. 30 roku życia. Związane z zaburzeniami wydzielania estrogenów.

Problem z wypadaniem włosów

  • Łysienie plackowate – obejmuje określony i widocznie odznaczony obszar skóry i stąd jego nazwa. Może być przejściowe lub trwałe.

Problemy z nadmiernym wypadaniem włosów to nie tylko kłopot natury estetycznej, ale poważny dyskomfort psychiczny, dlatego warto szybko zapobiegać zauważonym zmianom i pojąc odpowiednie leczenie oraz terapię wspomagającą.

Co na łysienie

Koniecznie należy wzmocnić organizm i zadbać o odpowiednią dietę, jak również stosować bezpieczne i naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. W przypadku łysienia źle dobrane szampony i środki do stylizacji, które zawierają dużo chemicznych substancji znacznie wpływają na nasilenie się zmian i przyspieszają proces wypadania włosów.

powiększenie penisa
bez skutków ubocznych
Odmień swoje
życie seksualne
Rozmiar
ma znaczenie Zobacz
wytrzymasz
ile chcesz